Zbuduj wspólnie z Twoim Doradcą własne bezpieczeństwo finansowe

  • Twój Doradca jest niezależnym przewodnikiem przy poruszaniu się w gąszczu rynku finansowego i ubezpieczeniowego
  • Dowiedz się co to jest Strategia Optymalizacji Finansów i korzystaj z pozyskanej z tej analizy wiedzy
  • Doradca pomaga Ci efektywnie zarządzać finansami osobistymi oraz firmowymi

Informacje prasowe

Spadło zaufanie do funduszy inwestycyjnych

2012-11-09

Tylko we wrześniu tego roku z funduszy akcji polskich odpłynęło łącznie 75 milionów złotych, a z funduszy mieszanych prawie 400 mln zł. Polacy zrazili się do funduszy inwestycyjnych tak skutecznie, że nawet dziś w okresie kryzysu, a więc teoretycznie największej szansy inwestycyjnej, rezygnują z tej formę oszczędzania.

zobacz więcej

Dlaczego tak chętnie psioczymy na szefa?

2012-10-12

Prawie 90% osób, które zagłosowały w naszym sondażu deklaruje, że gdyby straciło pracę, przeżyło by za posiadane pieniądze najwyżej kilka miesięcy. – Polacy są niewolnikami etatu, bo nie umieją oszczędzać – mówi Fryderyk Karzełek, pierwszy polski money coach. To skutek popularnego w naszym kraju mitu: „nie stać mnie na odkładanie pieniędzy”.

zobacz więcej

Polacy potrzebują mądrego doradztwa finansowego

2012-10-03

Spółka Polskie Doradztwo Finansowe (PDF) z Katowic rozwija sieć lokalnych biur, na początek trzy nowe placówki ruszą na południu Polski. – Wydarzenia na rynku finansowym z ostatnich miesięcy spowodowały, że Polacy są kompletnie zdezorientowani. Potrzebują teraz mądrego doradztwa w zakresie finansów osobistych, inaczej będą dalej padać ofiarą naciągaczy, albo przestaną oszczędzać – mówi Fryderyk Karzełek, prezes PDF.

zobacz więcej

Po aferze Amber Gold Polacy boją się o swoje oszczędności

2012-08-29

Afera Amber Gold podważyła zaufanie Polaków do firm z branży finansowej. – To niedobrze, bo zamiast inwestować i bogacić się ludzie zaczną z powrotem przejadać swoje oszczędności – mówi Fryderyk Karzełek, money coach i prezes spółki Polskie Doradztwo Finansowe. – Pozytywną stroną sytuacji, jest to, że klienci stają się teraz bardziej wymagający i bardziej świadomi. Szukają faktów, a nie obietnic – dodaje.

zobacz więcej

Jak rozpoznać piramidę finansową i nie dać się w nią wciągnąć?

2012-08-29

Chociaż mechanizm działania piramidy finansowej jest powszechnie znany, co jakiś czas w Polsce pojawia się kolejna „okazja” o pięknej nazwie, jak Amber Gold, Finroyal czy Synergy Group i kolejna grupa inwestorów, gotowych wpaść w jej sieci. Kiedy już w niej jesteśmy, bardzo trudno podjąć dobrą decyzję, dlatego lepiej myśleć zanim przystąpimy do takiej struktury.

zobacz więcej

Ubezpieczeniowy huragan

2012-08-28

Po przejściu klęski żywiołowej, takiej jak powódź, czy trąba powietrzna, zainteresowanie ubezpieczeniami wzrasta nawet o kilkaset procent. – Około 90 % Polaków nie zdaje sobie sprawy, że jest źle ubezpieczona, a państwo nie ma obowiązku pomagać w sytuacji klęski żywiołowej – mówi Fryderyk Karzełek, money coach i ekspert Polskiego Doradztwa Finansowego.

zobacz więcej

Czarny scenariusz złotych spekulacji

2012-08-10

Czy prezes Amber Gold działał w sposób wyrachowany, czy też jest ofiarą własnych spekulacji opartych na wierze w koniunkturę na rynku złota?

zobacz więcej

Duma ze stadionów pomoże polskiej gospodarce

2012-07-27

Polacy bogaćcie się po Euro! To najlepszy moment, żeby zacząć dążyć do finansowej niezależności, bo dzięki mistrzostwom Europy skokowo wzrosło poczucie wartości Polaków – nawołuje Fryderyk Karzełek, pierwszy polski Money coach i prezes firmy Polskie Doradztwo Finansowe (PDF).

zobacz więcej

Menu Działu

Newsletter

W celu otrzymywania najnowszych informacji o pozyskiwaniu kapitału, inwestycjach i oszczędzaniu oraz o ubezpiczeniach dopisz się do newslettera Grupy PDF.

POLSKIE DORADZTWO FINANSOWE 2011. Polityka prywatności.

Projektowanie stron: IntraCOM.pl