Zbuduj wspólnie z Twoim Doradcą własne bezpieczeństwo finansowe

  • Twój Doradca jest niezależnym przewodnikiem przy poruszaniu się w gąszczu rynku finansowego i ubezpieczeniowego
  • Dowiedz się co to jest Strategia Optymalizacji Finansów i korzystaj z pozyskanej z tej analizy wiedzy
  • Doradca pomaga Ci efektywnie zarządzać finansami osobistymi oraz firmowymi

Informacje prasowe

Duma ze stadionów pomoże polskiej gospodarce

2012-07-27

Polacy bogaćcie się po Euro! To najlepszy moment, żeby zacząć dążyć do finansowej niezależności, bo dzięki mistrzostwom Europy skokowo wzrosło poczucie wartości Polaków – nawołuje Fryderyk Karzełek, pierwszy polski Money coach i prezes firmy Polskie Doradztwo Finansowe (PDF).

Ekspert określany jako „polski Bodo Schafer“, który od wielu lat prowadzi szkolenia na temat świadomego zarządzania i pomnażania swoich finansów uważa, że dzięki Euro Polacy otwierają się nie tylko na świat, ale też zaczynają wyraźniej dostrzegać swój własny potencjał.- Polska jest krajem, który ma niesamowity potencjał. Taki skokowy wzrost poczucia wartości, jaki obecnie obserwuję wśród naszych rodaków przekłada się bezpośrednio na gotowość do podejmowania wyzwań. A kiedy ktoś podejmuje wyzwania i jest otwarty, rośnie jego strefa wpływów, zaczyna oddziaływać na ludzi i odnosić sukces – tłumaczy Fryderyk Karzełek.  Jego zdaniem otwarcie na świat, w tym także na świat finansów, jakie następuje w Polakach dzięki mistrzostwom przełoży się na wzrost przedsiębiorczości, a przez to wzrost w polskiej gospodarce.

Stadiony jakich nie widzieli Włosi

- To nie ulega wątpliwości, dzięki rozgrywkom piłkarskim, zostaliśmy dostrzeżeni. Mnóstwo inwestorów patrzy na nas teraz jako na partnera, czyli równorzędnego gracza, a nie zapomniany kraj w centrum Europy – uważa prezes PDF. Dowodem na to są jego zdaniem opinie, jakie pojawiły się niedawno w światowych mediach: "Droga Italio, oto jak wyglądają stadiony" napisał włoski dziennik "La Repubblica" w dodatku poświęconym mistrzostwom organizowanym w naszym kraju. Z kolei francuski dziennik „Le monde” zachwycał się polską gościnnością, a hiszpański „La Razon” opisywał w bardzo pozytywnych barwach polskie miasta Euro. Stacja Fox Sports Americana Latina, która nadaje na całą Amerykę Płd. przekazała niedawno, że w Polsce „wszystko jest gotowe na wysoki połysk”. Nawiązujący do Euro program, poświęcony najnowszej historii Polski nadała też brytyjska stacja BBC. - Dzięki tym wszystkim relacjom i opiniom, coraz więcej krajów dowiaduje się, że Polska, jako jedynym państwem w Europie, które oparło się kryzysowi – mówi Fryderyk Karzełek. Dodaje, że entuzjazm, jaki obudziły w Polakach mistrzostwa, przełoży się bezpośrednio na nasze podejście do narodowej tożsamości. - Wreszcie zaczynamy budować powody do narodowej dumy. Do naszego kraju przyjechały przecież tysiące kibiców, którzy powiedzieli: „Wow! Jesteście wspaniali!“. Pierwszy raz od wielu lat Polacy mogli też zademonstrować swoją dumę narodową, która nie była oparta na negatywnych emocjach: przegranych powstaniach i narodowych tragediach – mówi Fryderyk Karzełek.

Nie zaprzepaścić entuzjazmu

Zdaniem Fryderyka Karzełka, ogromny sukces wizerunkowy, jaki odnieśliśmy dzięki organizacji Euro i wyzwolona przez nie euforia powodują, że mamy teraz idealny moment, żeby zacząć się bogacić. - Czas skończyć z myśleniem „pieniądze nie są ważne“ i zacząć myśleć kategoriami zamożności. Nie ukrywajmy, liczą się te kraje, które są bogate – mówi pierwszy polski Money coach. Jego zdaniem wiele zależy od tego, co wydarzy się po Euro.– Jeśli w mediach dojdzie do głosu filozofia „frustratów spod budki z piwem”, którzy zawsze są gotowi do krytykowania, możemy zaprzepaścić ogromny potencjał, jaki niesie ze sobą entuzjazm Polaków – podsumowuje Fryderyk Karzełek.

***
Polskie Doradztwo Finansowe Sp. z o.o. (PDF) jest jedną z najprężniej działających firm z sektora doradztwa finansowego w Polsce, co ważne -  jedną z najlepiej ocenianych przez klientów, co potwierdza raport „Rynek doradztwa finansowego w Polsce 2012”, opracowany przez Bankier.pl i Wprost. PDF wyróżnia intensywna działalność edukacyjna, realizowana z myślą o budowaniu świadomości społecznej w obszarze bezpieczeństwa finansowego. Doradcy PDF korzystają z unikalnego narzędzia, jakim jest autorski program SOFI (Strategia Optymalizacji Finansów), pozwalający na stworzenie strategii zarządzania finansami „skrojonej na miarę”. PDF działa od 2002 roku. Oprócz centrali w Katowicach, dysponuje - na dzień dzisiejszy - 6 oddziałami w Polsce i planuje dalszy rozwój. Prezesem spółki jest Fryderyk Karzełek, utalentowany biznesmen, charyzmatyczny mówca i jeden z czołowych polskich szkoleniowców. Nauki pobierał m.in. w Deutsche Bank, Banku Rotshilda i na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Znany jako pierwszy polski Money Coach – uczeń takich autorytetów, jak Bodo Schaefer, Jurgen Hoeller, czy Emile Ratelband, Lothar Seiwert, czy Vera Birkenbihl. Więcej informacji o firmie na stronie: www.pdf.com.pl.

zobacz wszystkie

Menu Działu

Newsletter

W celu otrzymywania najnowszych informacji o pozyskiwaniu kapitału, inwestycjach i oszczędzaniu oraz o ubezpiczeniach dopisz się do newslettera Grupy PDF.

POLSKIE DORADZTWO FINANSOWE 2011. Polityka prywatności.

Projektowanie stron: IntraCOM.pl