Zbuduj wspólnie z Twoim Doradcą własne bezpieczeństwo finansowe

  • Twój Doradca jest niezależnym przewodnikiem przy poruszaniu się w gąszczu rynku finansowego i ubezpieczeniowego
  • Dowiedz się co to jest Strategia Optymalizacji Finansów i korzystaj z pozyskanej z tej analizy wiedzy
  • Doradca pomaga Ci efektywnie zarządzać finansami osobistymi oraz firmowymi

Kredyty mieszkaniowe

Kredyt hipoteczny / kredyt mieszkaniowy

Kredyt hipoteczny to najkrócej mówiąc długoterminowy kredyt bankowy, którego zabezpieczeniem jest hipoteka nieruchomości.

Kredyt hipoteczny możemy podzielić ze względu na cel:

  • Kredyt hipoteczny - środki przekazywane są na zakup domu, mieszkania własnościowego, spółdzielczego lub innej nieruchomości. Uruchamiany w całości, bank przelewa kwotę kredytu na rachunek sprzedającego na podstawie umowy kupna-sprzedaży.
  • Kredyt budowlano-hipoteczny - środki przeznaczone są na budowę domu przez osobę fizyczną, spółdzielnię lub dewelopera. Uruchamiany w całości lub transzach. Przy uruchomieniu w transzach odsetki naliczane są od wykorzystanej kwoty, a nie od całości przyznanej sumy. Do momentu uzyskania pozwolenia na zamieszkanie lub odbioru na podstawie protokołu ze spółdzielni spłacane są tylko odsetki bez kapitału. Do wniosku o kredyt załącza się kosztorys celem późniejszego rozliczenia wydatków na podstawie faktur.
  • Pożyczka hipoteczna - środki są przekazywane na dowolny cel (niekoniecznie związany z budową lub zakupem nieruchomości).

Ze względu na walutę:

  • Kredyty w walucie krajowej.
  • Kredyty walutowe (1.typowy walutowy, 2.denominowany)

Dla kogo?

Kredyt hipoteczny możemy zaciągnąć na zakup, remont mieszkania, budowę domu lub spłatę innych kredytów. Kredyt hipoteczny jest zazwyczaj długoterminowy - spłata może być rozłożona nawet na kilkadziesiąt lat. Zabezpieczeniem tego kredytu jest zazwyczaj nieruchomość kredytowana, chociaż zabezpieczeniem może być również hipoteka na innej nieruchomości- mieszkaniu, budynku lub działce.

Korzyści

Najważniejszą korzyścią z kredytu, przy rosnących cenach mieszkań, może być mniejsza rata kredytu od kosztów wynajmu mieszkania.

Zapytaj się doradcy PDF o możliwość skorzystania z kredytu mieszkaniowego.

Menu Działu

Newsletter

W celu otrzymywania najnowszych informacji o pozyskiwaniu kapitału, inwestycjach i oszczędzaniu oraz o ubezpiczeniach dopisz się do newslettera Grupy PDF.

POLSKIE DORADZTWO FINANSOWE 2011. Polityka prywatności.

Projektowanie stron: IntraCOM.pl